Zápasy

Pro každého hráče se snažíme najít co nejvyšší zapojení ve hře.
V rámci zápasů se snažíme pro každého hráče až do kategorie starší žáci (kde dochází ke zvýšení konkurence mezi hráči) nalézt ten nejlepší ice-time, aby měl vysoké zápasové vytížení. Ve Finsku, Švédsku mladí hráči aktivně stráví v zápasech velké množství času, my se tomu chceme vyrovnat a jít s tímto trendem. Pro každého hráče se snažíme najít co nejvyšší zapojení ve hře. Do kategorie mladších žáků se snažíme hrát zápasy na dvě pětky, tak aby hráči byly co nejvíce herně vytíženi a zažívali ty klíčové situace, které jsou pro jejich hokejový rozvoj důležité. Aktivní soutěžní hraní velmi přispívá k celkovému rozvoji a zvládání chování na ledě. Počet hokejových situací, které za svojí kariéru hráči absolvují, je předurčuje k tomu, jak úspěšní budou. Hráči si mohou vyzkoušet to co se naučili na tréninku v aktivním zápase. Klademe důraz na to, aby hráči měli vysoký čas strávený na ledě. V kategoriích se snažíme držet hraniční počty hráčů v jednotlivých věkových skupinách tak, aby se hráči dostali v největší možné míře na led. V kategorii starších žáků, dorostu a juniorů se snažíme, aby hráči hráli v extrémní intenzitě, protože víme, že českým hráčům nejvíce chybí herní aktivita a hokejová kreativita v rychlosti provedení. Snažíme se mít dostatek hráčů na zápasy tak, aby mohli odehrát jednotlivé zápasy v co nejlepším tempu, jaké je vhodné. Klademe velký důraz na to, aby naše týmy byly dynamické, aby hráli svižný rychlý hokej, který je moderní. V každé části zápasu vyžadujeme od hráčů dodržování tréninkových strategií. Neustále porovnáváme naši mládežnickou hru s těmi nejlepšími soutěžemi a snažíme se neustále naše hráče motivovat k tomu, aby jejich výkonnost při utkání bylanadstandardní. Zápasový program mají naši hráči bohatý a odehrají vysoký počet utkání. Vedle soutěžních utkání, kdy se klub stará o to, aby byly řádně pokryty všechny ligy, klub zajišťuje a organizuje velký počet přátelských utkání. Přátelská utkání se konají v rámci turnajů, které odehrávají mladší kategorie nebo v rámci přípravy a potom v rámci všech možných volných termínů se snažíme vyplnit program všech našich hráčů.

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.

Herní myšlení

Mladší hráči jsou co nejvyšší čas na ledě a jsou maximálně vytíženi, aby se posílil jejich herní růst v co nejvíce hokejových situacích.
Obecně platí, že hráči nejvíce rozvíjejí své herní myšlení do 15 let věku. Z tohoto důvodu se snažíme, aby všichni naši hráči byli co nejvyšší čas na ledě a byli maximálně vytíženi, aby se posílil jejich herní růst v co nejvíce hokejových situacích. Čím více herních situací hráč „prožije“ na vlastní kůži tím více má možností kreativně reagovat a rozvíjet své herní myšlení. Své herní řešení si hráč sváže s konkrétní situací a v budoucnu ho automaticky dokáže aplikovat při hře. Snažíme se, abychom měli v zápasech kategorie mladší žáci co nejmenší počet hráčů, tak aby hráči mohli v co největší míře využít čas na ledě. Snažíme se pro ně zajistit spousty nejen ligových, ale i přátelských zápasů, abychom v maximální míře přispěli k jejich hokejovému rozvoji.

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.