Diagnostika a analýza

Diagnostika

Při diagnostice hráčů využíváme nejmodernější způsoby sledování hráče.

Každého našeho hráče neustále podrobujeme fyzickému, mentálnímu, biomedicínskému, sportovnímu testování a diagnostice. Permanentně sbíráme data o hráčích, abychom měli pevné podklady a základy pro náš trénink. Děláme věci tak že se na každého hráče podíváme z různých pohledů a zjistíme co je pro něho důležité a snažíme se trénink postavit na míru hráčům tak, aby byl pro ně co nejvíce efektivní to znamená „ušitý na míru“. 

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.

Provádíme naše vlastní specializované testování hráčů, ve kterém diagnostikujeme jejich pohybový aparát ve vztahu k hokeji, tzn. řešíme zde mobilitu svalstva, což je důležité v bruslařském nebo hokejovém pohybu. Řešíme fyzické a kondiční a silové parametry hráčů. Využíváme odbornou lékařskou diagnostiku, kde v rámci spolupráce se sportovní laboratoří na hráčích měříme jejich tělesná složení, jejich denní aktivity, jejich denní rytmy, kvality regenerace, rozložení svalstva v rámci červených a bílých vláken svalů, tzn. zdali hráči mohou poskytnout vytrvalostní nebo rychlostní výkonnost. S laboratoří řešíme motorické testování hráčů, tak abychom věděli, jak jsou motoricky zdatní a které prvky musíme s nimi rozvíjet a posilovat a co mají dostatečně rozvinuté. V rámci biomedicínského hlediska řešíme jejich složení těla, biologický věk atd.

Analyzujeme dlouhodobě údaje o hráčích, vedeme jejich sportovní data, abychom viděli jejich zlepšení nebo stagnaci. Což následně řešíme a snažíme se nalézt individuální řešení pro hráče, aby trénikový proces byl pro něj optimální.

Zdravotní dohled a lékařská péče

V rámci lékařské péče provádíme kompletní analýzu hráčů v rámci všech moderních požadavků a na zjištění schopnosti hráče vykonávat tréninkový proces. Jedná se zejména o ergonometrická měření zátěžové výkonnosti hráče, aby bylo zajištěno, že hráči jsou stoprocentně schopní tréninkového procesu. Dlouhodobě monitorujeme zdravotní stav našich hráčů tak, aby jim tréninkové zatížení nezpůsobilo zdravotní komplikace. Monitoring zdravotních údajů slouží trenérům k případným analýzám, kdy se u hráče objeví některé výkonnostní poklesy. Velmi dbáme na to, abychom jim dokázali pomoci při jejich návratu do tréninkové procesu pro úrazech. Pomáháme s regenerací, navrhujeme jim specializovaná cvičení, tak aby zrehabilitovaly svaly, které jim atrofovaly v průběhu jejich sportovní absence.

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
Mentální diagnostika

Hráče z mentálního hlediska testujeme a diagnostikuje tak, abychom s nimi mohli co nejlépe pracovat v rámci tréninkového procesu, aby to zatížení, které na ně klademe zvládli hráči absolvovat i psychicky. Řešíme s hráči jejich osobní životní problémy, které často ovlivňují jejich výkonnost v tréninkovém procesu. S hráči probíráme detaily týkající se jejich mentálního nastavení, které se projevuje ve hře. Diagnostikujeme i to co hráči zažívají na ledě při tréninku i zápase tak, aby dokázali nastavit svůj „mindset“ do optimálního rozpoložení, aby podali maximální herní výkon.

Analýza

Výkonnost a dovednosti hráčů pravidelně analyzujeme a vedeme je našem Interním informačním systému, abychom zjistili, jak reagují na tréninkový program, kterým prochází. Ať už se jedná o výstupy z tréninkových jednotek nebo zápasové analýzy výkonů hráčů a týmu. Náš propracovaný unikátní informační systém nám pomáhá vyhodnocovat výkonnost hráčů a dává trenérům důležitou zpětnou vazbu. Analyzujem práci hráčů během tréninku, řešíme s nimi pokročilé Videoanalýzy.

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
Videoanalýzy

Videoanalýza hry hráče
Videoanalýzy slouží k rozboru herních schopností a dovedností hráče a věcí individuální taktity či dovedností, které na ledě vykazují tzn. neustále se zaměřujeme na hráče a dáváme jim zpětnou vazbu což je zároveň zpětná vazba pro trenéry, jak s hráči pracovat.Analyzujeme výkonnost a skills dovednosti hráče. Rozebíráme jejich působení v zápase. Hráči mají možnost vidět na obrazovce sami sebe v akci. Hráčům rovněž ukazujeme herní dovednosti a ukázky zvládní různých herních situací hráči z nejlepších lig světa jako NHL či reprezentace.

Videoanalýza výkonnosti týmu
Sem spadají také analýzy týmové taktiky, kterou s hráči starších kategorií velmi podrobně rozebíráme, tak jak je v zahraničí obvyklé a řešíme práci týmu na hřišti. Mladším hráčům trenéři předvádějí různé herní situace, do kterých se mohou hráči dostat, aby byly na ně připraveni a znali nejmodernější řešení, jak tyto situace vyřešit.

Tréninková videoanalýza
Hráčům je předváděno před tréninky využití tréninkových dovedností v praxi, které hráči trénují v rámci svého tréninku. Velmi často jsou využívány klipy z NHL, z finské a švédské ligy, reprezentačních zápasů, tak aby hráči viděli využití v praxi. Aby viděli, že dovednosti, které se učí používají ti nejlepší hráči a aby dokázali rozpoznat v jakých situacích mají tyto dovednosti využít a že tyto dovednosti jsou použitelné a důležité.